woensdag 14 januari 2015

Dode bij schietpartij in Amsterdam

In de Amsterdamse wijk Geuzenveld is vanavond de Turkse Beyhan Demirci (60) doodgeschoten. Zij stond vermoedelijk op een balkon van een woning aan de Pieter van der Werfstraat. Een Turkse man raakte zwaar gewond. De vrouw zou de schoonmoeder zijn van een bekende Turkse crimineel.

Kogels vlogen door diverse ramen en ook door ruiten van auto's. Volgens meldingen van getuigen aan de politie werd er “behoorlijk in het rond geschoten”.
In de Van der Hoopstraat in de wijk Osdorp is een brandende auto aangetroffen. De politie houdt er rekening mee dat dit mogelijk iets met de schietpartij heeft te maken, maar wil niet ingaan op geruchten dat sprake zou zijn van een liquidatie.

Türk ve Faslıların ağırlıklı olarak yaşadığı mahallede bir apartman dairesine dün gece otomatik silahlı saldırıda Türk vatandaşı Beyhan Demirci öldü.

Hollanda'nın başkenti 'da, Türk ve Faslıların ağırlıklı olarak ikamet ettiği bir mahallede apartman dairesine dün gece otomatik silahla ateş açıldı. Saldırıda Türk vatandaşı Beyhan Demirci (60) hayatını kaybetti, yine Türk olan damadı ise ağır yaralandı.

Kalaşnikof marka silahla ateş açan saldırganın 1,80 boyunda siyah ceketli bir şahıs olduğu belirtildi. Amsterdam polisi, olay yerinde 7 boş kovan ile binanın arka tarafında Bmw marka bir arabada ise çok sayıda kurşun izine rastladı.

Komşuların verdiği bilgiye göre öldürülen kadın binaya yeni taşındığı için çevrede pek tanınmıyordu. Beyhan Demirci'yi 3 kızı ve torunlarının ara sıra ziyarete geldiği belirtildi.
Bölgede yaşayan Aytekin, "Silah seslerini ben duymadım. Komşularımın anlattığına göre makineli tüfekle balkonu taramışlar. Olay günü gece vakti kızım aradı. 'Silah sesleri duyduk'dediler. Ben de 'sakın cama yaklaşmayın' dedim." şeklinde konuştu.

Plaats op NuJij Voeg toe aan Blig Facebook Facebook